zdzienicka5

Inga Zdzienicka ur. 2 sierpnia 1970 roku w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat u prof. Marii Grzebalskiej, uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Dalszą edukację muzyczną kontynuowała również w klasie prof. Jana Wobożila, prof. Teresy Manasterskiej, prof. Jerzego Sterczyńskiego, prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale fortepianu.

Od początku edukacji wiele koncertowała (muzyka fortepianowa i kameralna). Występowała w salach koncertowych Warszawy, Łodzi, Białegostoku i Lublina grając m. in. Koncert c-moll Mozarta z Orkiestrą Filcharmonii Białostockiej pod dyrekcją Tadeusza Chachaja oraz Koncert e-moll Chopina z Orkiestrą ZPSM im. K. Szymanowskiego w Warszawie pod dyr. Jose Maria Florencio.

Była dwukrotną laureatką Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Ustii nad Łabą (1985, 1986), a także laureatką I nagrody w Okręgowym Konkursie Pianistycznym w Warszawie (1987).

Otrzymywała Stypendium Chopinowskie przez 5 kolejnych lat (1984-1988).

Wielokrotnie pracowała i koncertowała na Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich w Łańcucie. Współpracowała z Biurem Koncertowym Filharmonii Narodowej, biorąc udział w audycjach muzycznych w całym kraju.

Jej największą pasją jest nauczanie. Od 2005 roku posiada również kwalifikacje muzykoterapeuty, które wykorzystuje w pracy z uczniami.
Brała udział w licznych kursach doszkalających:
- Motywowanie uczniów do nauki i pracy domowej,
- Muzyka nowa w repertuarze pianisty-ucznia szkoły muzycznej,
- Muzyka w mózgu,
- Praca z uczniem wybitnie zdolnym,
- Innowacje i eksperymenty pedagogiczne.

Ponadto organizuje i prowadzi wiele imprez kulturalnych i akcji charytatywnych.