gorska5

Justyna Górska ur. 18 sierpnia 1983 roku w Zamościu w rodzinie o szerokich tradycjach muzycznych. Swoją edukację rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, którą ukończyła w klasie Pani Moniki Łobodzińskiej.

W latach 2002-2007 studiowała grę na skrzypcach w Białymstoku u prof. Stanisława Kuka na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. W 2006 roku rozpoczęła edukację na UMFC w Studium Muzyki Dawnej w klasie Pani Agaty Sapiechy. Uczestniczyła w licznych seminariach i prelekcjach, dotyczących muzyki dawnej. Była czynnym uczestnikiem VII Forum „Muzyka Dawna w UMFC” w charakterze solisty i kameralisty. W latach 2008-2010 współpracowała z białostockim zespołem muzyki dawnej "Diletto" prowadzonym przez Panią Annę Moniuszko.

Od 2007 jest studentką gry na altówce na wydziale UMFC w Białymstoku w klasie prof. Piotra Reicherta i mgr Radosława Kopera. W latach 2010-2011 studiowała na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu u prof. Wolfganga Klosa i as. Urlicha Schönauera. W zakresie kameralistyki miała okazję kształcić się pod okiem takich pedagogów jak prof. Piotr Janowski, dr. Roman Hoffmann, prof. Włodzimierz Promiński, prof. Zbigniew Koźlik, prof. Teresa Leopold (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien).

Swoją edukację uzupełniała na skrzypcowych i altówkowych kursach oraz seminariach między innymi u prof. Tadeusza Gadziny, prof. Hansa Joachima Greinera, prof. Moniki Urbaniak-Lisik, prof. Krzysztofa Podejko, prof. Stefana Kamasy, prof. Mortena Carlsena. Z kursów orkiestrowych i kameralnych warto wymienić Sommermusikakademie Schloss Hundisburg (Niemcy) oraz Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Ensemble" im. Księżnej Daisy w Książu. Była również słuchaczem seminariów wokalnych prowadzonych przez prof. Olgę Pasiecznik oraz prof. Leonarda Andrzeja Mroza, a także członkiem chóru Cantica Cantamus prof. Violetty Bieleckiej.

Współpracowała z łomżyńską Filharmonią Kameralną, z Suwalską Orkiestrą "Camerata del Arte", z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, z Orchester Pro Arte Wien, z Junge Philharmonie Wien z którą występowała m. in. w ramach Musikfestspiele Saar (Niemcy). Z Pan-European Philharmonia Orchestra uczestniczyła w Festival of Aegean (Grecja).

Jej działalność pedagogiczna obejmuje nauczanie dzieci, mlodzieży i dorosłych. Jest członkiem kwartetu smyczkowego "Sonoro".