woycicka5

Urodziła się w Katowicach. Ukończyła Liceum Muzyczne u prof. Zenona Bąkowskiego. W 1970 roku uzyskała dyplom Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec prof. Krzysztofa Jakowicza z wynikiem bardzo dobrym. Podczas studiów doskonaliła swoje umiejętności w klasie profesorów Tadeusza Wrońskiego i Stanisława Kawalli.

W tym czasie grała również w zespole kameralnym założonym przez Andrzeja Wróbla. Po dyplomie brała udział w kursie bartokowskim w Budapeszcie, gdzie grała w kwartecie z Magdaleną Rezler i Maciejem Niesiołowskim.

W latach 1970-1983 grała w orkiestrze Teatru Wielkiego (Dyrektor Jan Krenz, a dyrygowali również Zygmunt Latoszewski, Mieczysław Nowakowski, Antoni Wicherek, Jacek Kasprzyk, Antoni Wit, Maciej Niesiołowski, Andrzej Straszyński, Jerzy Maksymiuk, Tadeusz Wojciechowski).
Od 1973 roku uczyła w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 5 im. Emila Młynarskiego.
W tym czasie grała także w zespole „Con motto ma cantabile” założonym przez prof. Tadeusza Ochlewskiego, a prowadzonym od pulpitu przez Marka Szwarca.
W 1983 roku przeniosła się do Orkiestry Radiowej prowadzonej przez dyr. Jana Pruszaka. W zespole tym nagrywała muzykę estradową i filmową, brała udział w koncertach estradowych także dla TVP, grała koncerty muzyki poważnej (Jan Pruszak i Ryszard Dudek, gościnnie Henryk Czyż i Karol Teutsch, oraz dyrygenci zagraniczni). Co roku z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji wyjeżdżała do Bad Hersfeld na Letnie Festiwale Operowe. W latach osiemdziesiątych grała w zespole kameralnym prowadzonym przez Jerzego Wielbuta.

W 1989-200 roku wróciła do pracy pedagogicznej w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz.

W 1994 roku po nauce gry na skrzypcach barokowych u Marii Papuzińskiej zdała egzamin do Zespołu Instrumentów Dawnych w Warszawskiej Operze Kameralnej, który prowadził znakomity klawesynista Władysław Kłosiewicz. Wielokrotnie brała udział w Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Wilanowie prowadzonej przez Agatę Sapiehę, gdzie także uczyła się u Simona Standage'a. Tam też brała udział w koncertach finałowych w zespole i solo. Jako członek Zespołu Instrumentów Dawnych MACV każdej jesieni grała na Festiwalach Muzyki Barokowej, a potem Festiwalach Claudio Monteverdiego w Warszawie, organizowanych przez dyrektora Warszawskiej Opery Kameralnej, Stefana Sutkowskiego.

W ramach Festiwali Mozartowskich brała udział w koncertach w Starej Pomarańczarni. Z Warszawską Operą Kameralną występowała w kościołach z muzykę sakralną, nagrywała płyty z dawną muzyką polską, brała udział w rejestrowanych przedstawieniach operowych. Z zespołem Musica Antiqua Collegium Varsoviense wyjeżdżała wielokrotnie do Holandii, Hiszpanii, Austrii, Niemiec, Francji i Libanu.

W ostatnich latach współpracowała z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego. W 2008 roku była wykładowcą na Kursie Skrzypcowym w Starbieninie.