korpyta

Pochodząca z Kłodzka pianistka ukończyła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Nysie w klasie mgr Bogusławy Kos. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej i kameralistyki prof. Mai Nosowskiej. W latach 2012-2014 stażystka w klasie prof. Ewy Pobłockiej i ad. Marii Gabryś.

Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych pianistów, jak: Dang Thai Son, Aleksiej Orłowiecki, Nikolai Demidenko, Tobias Koch, Andrzej Jasiński, Paolo Giaccometti, Andreas Staier, Boris Berman, Fabio Bidini, Paul Badura-Skoda, Katarzyna Popowa-Zydroń, Mikhail Voskresensky, Krzysztof Jabłoński.

Laureatka konkursów pianistycznych i kameralnych, oraz festiwali muzycznych w Krakowie, Dortmundzie, Santa Fe i Buenos Aires.

Koncertowała w Polsce miedzy innymi w:
- Warszawie (Filharmonia Narodowa, Pałac w Łazienkach Królewskich, Studio Koncertowe Polskiego Radia),
- Wrocławiu,
- Krakowie,
- Dusznikach Zdroju (Dworek Chopina),
- Żelazowej Woli.

Koncertowała za granicą miedzy innymi w:
- Belgii (Centre for Fine Arts w Brukseli),
- Austrii,
- Niemczech (kompleks pałacowy Herrenhausen Hannover),
- Hiszpanii,
- Czechach,
- Brazylii,
- Argentynie (Museo Metropolitano i Museo de Arte Hispanoamericano Isaak Fernandez Blanco w Buenos Aires, Teatro Municipal i Memorial da Resistencia w Sao Paulo),
- Włoszech (Aula Magna Uniwersytet La Sapienza w Rzymie).

Jest stypendystką Fundacji Pro Bono Poloniae, Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie oraz Julian Cochran Foundation.

W 2008 i 2009 roku na zaproszenie Ambasady RP w Buenos Aires i Rotary Club w Brazylii reprezentowała Polskę podczas Tygodnia Kultury Polskiej.
W latach 2014-2016 koncertowała jako solistka i z orkiestrą na festiwalach w Chile.
Od 2013 roku wraz z chilijskim pianistą Javierem Malebran tworzy duet fortepianowy „DUO TEMPERAMENTO”.
W lipcu 2018 roku koncertowała w Paryżu w ramach Festiwalu "Chopin a Paris".

Oprócz instrumentu współczesnego, interesuje się także wykonawstwem muzyki na fortepianach historycznych. We wrześniu 2018 została półfinalistką I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie. W październiku 2018 grała Recital Chopinowski w posiadłości George Sand w Nohant. W czerwcu 2019 grała recital Chopinowski na instrumencie historycznym w ramach Festiwalu Pianino w Valldemossie na Majorce. Pianistka objęta jest programem Promocji Młodych Talentów Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie.