waszkiewicz

Katarzyna Waszkiewicz ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie. Następnie kształciła się w specjalności rytmika na Uniwersytecie Muzyczny Fryderyka Chopina, a w 2011 roku otrzymała dyplom z oceną celującą. Równocześnie studiowała animację kultury na Uniwersytecie Warszawskim, a kilka lat temu skończyła także podyplomowe studia muzykoterapii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Podczas studiów muzycznych uczestniczyła w wielu seminariach i warsztatach dla nauczycieli rytmiki oraz improwizacji fortepianowej między innymi.: w Ogólnopolskim Seminarium "Emil Jaques-Dalcroze - muzyka w ruchu" oraz w 34 Międzynarodowym Kongresie "Dalcroze 2007" organizowanym przez Instytut Jaques-Dalcroze'a w Genewie.

Od ponad 12 lat prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci przedszkolnych i szkolnych, a w miesiącach letnich, razem z zaprzyjaźnionymi aktorami, współprowadzi warsztaty teatralno-muzyczne z młodzieżą licealną.

Od kilku lat prowadzi również szkolenia dla nauczycieli i animatorów kulturalnych z metod edukacji muzycznej. Jest autorką piosenek do podręczników wydawnictwa WSiP, a także współorganizatorką koncertów dla maluchów oraz autorką muzyki i akompaniatorką w projektach edukacyjnych teatru Itakzagramy dla najmłodszych widzów.

W ramach pozaedukacyjnej działalności jako pianistka i kompozytorka związana jest z warszawską Centralną Spółdzielnią Komediową, grupą "Niplodram", grającą spektakle improwizowane i produkującą filmy komediowe, oraz z "Teatrem 59 minut".