stecyk5

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat. Ukończyła Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. W. Barwińskiego w Drohobyczu. Absolwentka Lwowskiej Państwowej Akademii Muzycznej im. M. Łysenki na wydziale fortepianu pod kierunkiem D. Sterniuk (1977-1982).
Podczas studiów brała udział w licznych konkursach kameralnych oraz występowała jako solistka w Koncertach fortepianowych R. Schumanna i V. Novaka.

Od początku działalności artystycznej występowała na wielu koncertach i konkursach muzyki kameralnej akompaniując wielu znanym wokalistom oraz zespołom smyczkowym.
Otrzymała dyplomy:
- Najlepszego akompaniatora na Ogólnoukraińskim Konkursie Sztuki Wokalnej i Dyrygenckiej (2002),
- Najlepszego akompaniatora na II Regionalnym Konkursie Młodych Wokalistów im. M. Kopnina (2005).

Przez 30 lat pracowała w Szkole muzycznej II stopnia im. W. Barwińskiego w Drohobyczu jako pedagog fortepianu oraz kameralistyki, a także kierownik wydziału akompaniatorów. Większość swojej pracy zawodowej poświęciła pracy pedagogicznej. Wielu jej absolwentów kontynuowało naukę na wyższych uczelniach w Kijowie, Lwowie, Krakowie, Warszawie, San Francisco.

Od 2009 roku pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 2 im. F. Chopina oraz Warszawskiej Szkole Muzycznej (od 2015). Z powodzeniem i wielką pasją uczy dzieci gry na fortepianie. Jej uczniowie zdobywają nagrody na licznych konkursach pianistycznych regionalnych i ogólnopolskich:
- Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Alla Polacca”,
- Międzyszkolny Konkurs „Miniatura Fortepianowa”,
- Regionalny Konkurs Fortepianowy im. J. S. Bacha.

Poza działalnością pedagogiczną kontynuuje pracę jako akompaniator. Występuje na licznych konkursach, koncertach i recitalach w całej Polsce w składzie Trio Ukraińskiego oraz w duecie z wokalistką.
Do ważniejszych możemy zaliczyć:
- Koncert w Muzeum Niepodległości W Warszawie,
- Recitale Anny German w wielu miastach,
- Występy w Ambasadzie Ukrainy,
- Rybnicki Festiwal Młodych Talentów.