hurkala5

Urodzona w Nowym Targu. Naukę gry rozpoczęła w wieku 7 lat. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w Szczawnicy, a następnie Liceum Muzyczne w Krakowie pod kierunkiem p.Marzeny Stępniewskiej.

Ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof.Jarosława Drzewieckiego. Podczas studiów brała udział w licznych warszatatach i kursach pianistycznych w klasie wybitnych profesorów. Jej mistrzami byli między innymi: Kevin Kenner, Viera Nosina, Aleksandra Zvirblyte, Monika Sikorska-Wojtacha.

Laureatka
- II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Druskiennikach na Litwie (2012),
- I Nagrody na II International Master for Musci Teachers w Warszawie (2014),
- I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kopenhadze (2014).
Podczas VIII Międzynarodowego Forum Pianistycznego w Sanoku otrzymała z rąk Przewodniczącego Rady Programowej nagrodę "Indywidualnośc Muzyczna Forum".

Propagując Polską Muzykę wystąpiła w Sali Koncertowej Szkoły Talentów we Lwowie, wykonując Sonatę op.1 Witolda Lutosławskiego - prawykonanie tego utworu na Ukranie.
W 2014 roku wykonała "Wielką Sonatę" op. 8 Franciszka Lessla w Warszawie. Było to prawykonanie tego utworu w Polsce.
Współpracowała z kwartetm Lwowskiej Akademii Muzycznej wykonując koncerty J. S. Bacha w Polsce i za granicą (2013-2014).
Brała udział w koncertach Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina "Młode Talenty" w Muzeum Chopina w Warszawie.
Wystąpiła z recitalem solowym w Teatrze Wielkim w Warszawie na Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu.
W 2015 roku inaugurowała "Chopin Music Spot" na Lotnisku Chopina w Warszawie wykonując recital chopinowski.

W 2014 roku otrzymała specjalną nagrodę Burmistrza Miasta Szczawnica z wybitne osiągnięcia oraz promowanie i rozpowszechnianie kultury.

Aktywnie oczestniczyła w organizacji Europejskiego Festiwalu Akademii Muzycznych w Warszawie(2013) oraz cyklu koncertów Wawer Music Festiwal (2012-2015).

Prowadzi aktywną działalność organizacyjną oraz koncertową na Litwie, Ukrainie i w Polsce.