lampkowski

Dariusz Lampkowski urodził się w 1991 roku. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował pod okiem Marcina Dylli i Marka Nosala. W latach 2016-2018 jako stypendysta Fulbright'a kontynuował naukę w Konserwatorium Muzycznym w San Francisco w Kalifornii, gdzie pracował między innymi z wybitnym wirtuozem i pedagogiem Judicaelem Perroy.

Swoją edukację rozpoczął w wieku 7 lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie, w klasie Krzysztofa Nieboraka, a następnie Dariusza Schmidta. Był aktywnym uczestnikiem międzynarodowych konkursów gitarowych, w których zdobył liczne nagrody i wyróżnienia.
Do jego aktualnych osiągnięć należą:
- I Nagroda w SFCM Concerto Competition, San Francisco;
- III Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym University of Dallas, Texas;
- I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. J. Rodrigo w Olsztynie;
- II Nagroda z Mandala Guitar Quartet w Omis Guitar Fest w Chorwacji.
Odnosił sukcesy także na międzynarodowych festiwalach w Krynicy-Zdroju, Sanoku, Polskiej Akademii Gitary w Poznaniu, Kutnej Horze, Brnie.

Jego działalność muzyczna obejmuje zarówno sferę solową, jak i kameralną. Wykonywał koncerty w Polsce i USA, między innymi występując z orkiestrą Berkeley Symphony w San Francisco, pod dyrekcją maestro Christiana Reifa.
Jako solista występował w Warszawie, Berlinie, na festiwalach muzycznych w Katowicach, Jarocinie, Krynicy-Zdroju, Poznaniu, Lanckoronie.
W latach 2015-2016 współtworzył Mandala Guitar Quartet, który dokonał prapremiery i nagrania Kwartetu No. 1 Piotra Aleksandra Nowaka, a także prowadził aktywną działalność koncertową w Polsce.

Został kilkukrotnie wyróżniony przez Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia, między innymi otrzymując nagrodę "Młoda Polska" w 2012 roku.