zaron5

Ewa Zaroń - Kakietek ur. w Warszawie. Absolwentka Liceum Muzycznego im. K. Szymanowskiego w klasie skrzypiec. W 1982 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Chopina na wydziale Wychowania Muzycznego w klasie prof. J. Boka. Decyzją ministra Kultury i Sztuki otrzymała w 1981 roku nagrodę specjalną za Szczególne Osiągnięcia w Studiach.

Uczestniczyła w seminariach, wykładach i warsztatach muzycznych. W 1997 r. ukończyła Studium Pedagogiczne na kierunku instrumentalno - wokalnym w Łodzi.

Prowadziła Warszawski Chór Esperantystów, była członkiem Żeńskiej Orkiestry Kameralnej oraz Staromiejskiej Orkiestry Kameralnej.

Jej pasją jest działalność pedagogiczna. Pracowała w Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego, w Zespole Szkół Muzycznych nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Pruszkowie, gdzie prowadzi klasę skrzypiec do dzisiaj.

Jej uczniowie byli laureatami konkursów skrzypcowych oraz przeglądów zespołów kameralnych. Wielu z nich kontynuuje naukę w kraju i za granicą.

Bardzo dużą wagę przywiązuje nie tylko do kształcenia przyszłych wirtuozów, ale również do umuzykalniania młodych ludzi tak, aby tworzyć aktywnych i chętnych odbiorców muzyki poważnej.

Przez wiele lat aktywnie działała w Kole Pomocy Dzieciom z Rozszczepem Wargi i Podniebienia przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. Była wychowawcą i instruktorem muzycznym licznych kolonii integracyjnych.